RFA Karviná už jede „normálně“

V tomto týdnu už kluci znovu fungují v normálním režimu, ale nelze se ještě pár řádky nevrátit k pobytu na soustředění. Jak jsme avizovali již loni , na Čeladnou se rádi vracíme. Zázemí, které zde máme je nadstandardní, počasí bylo objednané, sněhové podmínky slušné. V letošním roce jsme zařadili kromě běžek, her ve sněhu a trochu toho běhání, taky výšlap na Lysou horu. Vše proběhlo ve velké pohodě a velkém nasazení ( u některých na hranici svých možností 🙂 ).

Sportovní aktivity byly doplněny regenerací, přednáškou Lukáš Hudečka a na kluky se i přes velké časové zaneprázdnění přišel podívat i předseda Správní rady Nadačního fondu a šéf Krajského fotbalového svazu p. Karel Kula, aby je pozdravil, podpořil v jejich aktivitách a pohovořil s nimi.

Šéftrenér Pavel Šulák uvedl: „Celé soustředění se neslo v přátelském duchu, nešlo nám o trhání rekordů, ale sledovali jsme spíš kluky z pohledu jejich chování a charakteru. Šlo o utužení týmu a zlepšení  mezilidských vztahů. To vše se povedlo, po zdravotní stránce bylo taky vše OK, takže můžeme hodnotit náš pobyt na horách za úspěšný.“

Kamil Papuga doplnil: „Bylo jednoznačně znát posun hráčů U15 směrem nahoru ve všech směrech oproti minulému roku. Zatímco loni měli někteří problém s dvoufázovým tréninkem, tak letos zvládli navíc patnácti kilometrovou nelehkou túru na vrchol Lysé hory, rychlý přesun cestou zpět a rovněž ranní nelehké rozcvičky v 6 hodin ráno. Také výsledky v testování flexibility a měření in body byly velmi dobré a ukázaly nám, že jdeme správnou cestou a že jsou hráči dobře připraveni do dalšího období přípravy na svoji fotbalovou kariéru. Obstála i mladší kategorie U14, která se snažila dotáhnout na starší kluky a některým se tento cíl velmi úspěšně dařilo plnit.“

Děkujeme celému realizačnímu týmu, personálu Horského hotelu Čeladenka za profesionální přístup a odvedenou práci, klukům pak za jejich snahu a úsilí po celou dobu pobytu.