Hráči RFA Karviná znovu na Čeladné

Jako již tradičně se pro hráče a realizační tým RFA Karviná stal na necelý týden přechodným domovem Horský hotel Čeladenka v Čeladné.

Ve známém prostředí proběhlo zimní soustředění, které díky sněhovému počasí bylo zvlášť vydařené.

Během dne probíhaly tréninky v typicky zimním režimu. Dopolední pobyt na běžkách střídaly odpolední tréninkové dávky na hřišti, pokrytém vrstvou sněhu, takže vše bylo velmi náročné.

Ve večerních hodinách po kompenzačním tréninku, pak ve wellness centru kluci ulevili bolavému tělu, aby další den byli znovu připraveni.

Jako tradičně byl součástí soustředění výstup na Lysou horu, který se odehrál za nádherného, slunečného počasí a výpravě RFA se naskytla během pochodu možnost prohlédnout si nádherné scenérie Beskyd.

Na cestě zpět se výprava zastavila u pomníčku obětem hor, aby uctila památku na začátku roku zesnulého šéftrenéra RFA, Pavla Šuláka.

Soustředění krátce zhodnotil šéftrenér Kamil Papuga: „Velmi rádi jsme se vrátili do známého prostředí a i kluci si soustředění velmi pochvalovali. S tréninkovou morálkou ani s chováním nebyl žádný problém. Bohužel někteří hráči nemohli ze zdravotních důvodů absolvovat celé soustředění. Přejeme jim brzké uzdravení a návrat mezi nás. Poděkování patří Horskému hotelu Čeladenka za vytvoření vynikajících podmínek, ochotu a velice chutnou kuchyni.“

Soustředění proběhlo za finanční podpory FAČR.