RFA Karviná U15 sehrála přípravné utkání Proti Akademii Krakow

V tomto týdnu dorazili do Karviné šéftrenér brankářů FAČR, bývalý vynikající brankář, dlouholetý reprezentant ČR a hráč Sparty Praha Petr Kouba a spolu s ním bývalý reprezentant a mimo jiné hráč Manchesteru United, Benficy Lisabon, Lazia Řím a v současné době člen úseku talentované mládeže FAČR Karel Poborský. Ten mimo jiné jako první česky reprezentant překonal hranici 100 reprezentačních startů a v roce 2004 přidal jeden ze svých reprezentačních úspěchů a to 3 místo na mistrovství Evropy v Portugalsku. Právě v tomto roce se narodili kluci, kteří dnes  pod dohledem těchto dvou výrazných osobností českého fotbalu poměřili síly s akademii Krakow. 


V utkání měli fyzicky i herně navrch kluci z Krakova. Přesto se naši kluci statečně prali a nakonec vybojovali těsný výsledek.


RFA Karviná U15 vs. Akademie Krakow 3:4 (2:2) 


za RFA Karviná nastoupili: Thienel, Mrozek, Folta, Motyčka, Třaskalík, Macej, Wehovský, Mikulenka, Hruška, Levčík, Kedroň, Málek, Voznica, Frébort, Biegon, Maléř, Janyška, Buřík, Kocián.

Branky: Levčík 2, Kedroň


Zápas zhodnotil trenér U15 Robert Blaško: “ Utkání bylo velmi inspirativní i směrem k tréninkovému procesu, protože odhalilo i řadu nedostatků. Kluci měli možnost zjistit v jaké kvalitě a intenzitě se hrají utkání na mezinárodní úrovni. Přítomnost zástupců FAČR na tomto utkání dodala hráčům velkou motivaci a uvidíme zda někdo z nich zaujal do takové míry, aby byl pozván na některý z blížících se jarních srazů ČR U15. Bohužel nedošlo k plánovanému utkání mezi kategoriemi U14, z důvodu onemocnění polských kluků. I tak děkujeme hostům z Krakova, že nás poctili svou návštěvou.“