Ohlasy z reprezentací: U15 v dvojzápase s Irskem

Český reprezentační výběr do 15 let má za sebou dva přípravné duely s Irskem. Čeští mladíci nejprve v Přešticích prohrál 0:1, kdy po bezbrankovém prvním poločase rozhodl o výhře hostujícího týmu útočník Michael Leddy, jenž se trefil v 59. minutě.

Odveta mezi českým a irským týmem v Dobřanech se povedla našemu týmu, který irské mladíky porazil 5:1. Naši reprezentanti se prosadili střelecky hned třikrát v úvodních pětadvaceti minutách. Skóre otevřel v jedenácté minutě Lukáš Mašek, o pět minut později zvýšil Josef Stárek a ve 24. minutě upravil skóre na 3:0 Matyáš Korselt. Krátce po změně stran se podruhé v utkání prosadil Stárek a zvýšil na rozdíl čtyř branek. V 67. minutě se podařilo soupeři snížit, když se, opět jako v prvním zápase, trefil za Irsko Michael Leddy. Konečnou podobu výsledku dali ale Češi,když se podruhé v zápase střelecky prosadil v 79. minutě Matyáš Korselt a český tým vyhrál 5:1.

Do obou reprezentačních utkání zasáhl také náš akademik Lukáš Levčík, který do úvodním utkání naskočil v 60. minutě a v odvetě nastoupil v základní sestavě. Akademie měla zastoupení také v realizačním týmu reprezentace v osobě fyzioterapeuta Jana Muchy.

ČR U15 – Irsko U15 0:1 (0:0)

Branka: 59. Leddy.

Sestava ČR: Janota – Tomeška (33. Michl), Kukučka, Samek (61. Stárek), Labík – Kos (69. Cahel) – Ambros, Beran (61. Mašek), Zapletal, Osmani (69. Korselt) – Jurčenko (61. Levčík).

ČR U15 – Irsko U15 5:1 (3:0)

Branky: 11. Mašek, 16. a 45. Stárek, 24. a 79. Korselt – 67. Leddy.

Sestava ČR: Charvát – Michl, Kukučka, Stárek, Tomeška (60. Labík) – Samek (60. Zapletal) – Ambros (66. Osmani), Mašek (66. Beran), Korselt, Cahel – Levčík (60. Jurčenko).