Akademická U14 na turnaji v Brně

O uplynulém víkendu se v Brně konal výborně obsazený turnaj “O pohár primátorky města Brna 2019“, kterého se zúčastnil i tým RFA Moravskoslezského kraje U14.  V sobotních utkáních akademici ve skupině remizovali se Spartou Praha 1:1, podlehli Trenčínu 1:2 a v posledním utkání porazili Tottenham Hotspur 2:1. Po sobotních bojích nás tak následující den čekala skupina o 9. – 12. místo. V neděli naši akademici postupně podlehli Sigmě Olomouc 2:3, Manchesteru United 1:4 a RFA Pardubická 0:1 a obsadili konečné 12. místo.

„I přes výsledkově ne příliš vydařený turnaj jsme naprosto přesvědčeni, že tato mezinárodní konfrontace s výbornými týmy, je pro naše hráče ta nejlepší cesta k jejich fotbalovému růstu a uvědomění si svých slabých stránek, na kterých je třeba neustále pracovat.” hodnotil vystoupení trenér kategorie U14 Martin Zbončák.

” Na některých jedincích byl v těchto utkáních vidět až příliš velký respekt k soupeřům zvučných jmen, z čehož pramenilo množství individuálních chyb. I přesto nás u některých předvedené výkony velmi potěšily. Chtěl bych také poděkovat za naší Regionální fotbalovou akademii všem mateřským klubům, které nám vyšly vstříc a umožnily chlapcům start na tomto turnaji.” dodal trenér Zbončák.