Akademická U14 na turnaji v Brně

O uplynulém víkendu se v Brně konal výborně obsazený turnaj “O pohár primátorky města Brna 2019“, kterého se zúčastnil i tým RFA Moravskoslezského kraje U14.  V sobotních utkáních akademici ve skupině remizovali se Spartou Praha 1:1, podlehli Trenčínu 1:2 a v posledním utkání porazili Tottenham Hotspur 2:1. Po sobotních bojích nás tak následující den čekala skupina o 9. – 12. místo. V neděli naši akademici postupně podlehli Sigmě Olomouc 2:3, Manchesteru United 1:4 a RFA Pardubická 0:1 a obsadili konečné 12. místo.

„I přes výsledkově ne příliš vydařený turnaj jsme naprosto přesvědčeni, že tato mezinárodní konfrontace s výbornými týmy, je pro naše hráče ta nejlepší cesta k jejich fotbalovému růstu a uvědomění si svých slabých stránek, na kterých je třeba neustále pracovat.” hodnotil vystoupení trenér kategorie U14 Martin Zbončák.

” Na některých jedincích byl v těchto utkáních vidět až příliš velký respekt k soupeřům zvučných jmen, z čehož pramenilo množství individuálních chyb. I přesto nás u některých předvedené výkony velmi potěšily. Chtěl bych také poděkovat za naší Regionální fotbalovou akademii všem mateřským klubům, které nám vyšly vstříc a umožnily chlapcům start na tomto turnaji.” dodal trenér Zbončák.


Celkové pořadí:

 1. SK Slavia Praha
 2. FC Zbrojovka Brno
 3. FK Zenit Petrohrad
 4. AC Sparta Praha
 5. MŠK Žilina
 6. RFA Plzeňská
 7. AS Trenčín
 8. RB Leipzig
 9. RFA Pardubická
 10. Manchester United FC
 11. SK Sigma Olomouc
 12.  RFA Moravskoslezská
 13. RFA Ústecká
 14. AK Austria Wien
 15. Karpaty Lvov
 16. Tottenham Hotspur FC