Letošní Akademie Cup o pohár Karla Poborského se bude hrát v Olomouci

Už 17. června odstartuje třetí ročník Akademie Cupu o pohár Karla Poborského. Letos se bude hrát v Olomouci a třídenního turnaje se zúčastní celkem dvanáct celků plných talentovaných fotbalistů do 15 let včetně všech osmi Regionálních fotbalových akademií.

Osmičku Regionálních fotbalových akademií doplní na poli účastníků stejně jako v minulém roce týmy 1. FC Slovácko, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a skotští Glasgow Rangers. Sledovat je budou také zástupci Oddělení rozvoje fotbalu a Úseku talentované mládeže Jiří Kotrba, Karel Poborský, Petr Kouba a reprezentační trenéři.

„Akademie Cup završuje dvouletý cyklus, na jehož konci analyzujeme, zdali naše práce měla smysl, zdali jdeme správným směrem a posunuli jsme hráče v jejich vývoji dál. Zároveň je to pro ně samotné rozloučení s Regionální fotbalovou akademií,“popisuje vedoucí Úseku talentované mládeže Karel Poborský.

Turnaj talentované mládeže nelpí pouze na konečných výsledcích zápasů, ale dlouhodobě je kladen důraz na další atributy – herní odvahu, konstruktivní řešení herních situací a další fotbalově kreativní herní činnosti a dovednosti.

„Detailně pozorujeme individuální kvality a chování hráčů, týmové pojetí, jak mužstva fungují v defenzivě a ofenzivě i to, jak jsou hráči nastavení mentálně a další parametry. Akademie Cup není pouze o výsledcích, stejně jako se Regionální fotbalové akademie nesoustředí pouze na práci na hřišti, ale jejich cílem je vychovávat osobnosti,“ přibližuje vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Poborský, jehož jméno pohár nese.

Ocenění tak můžou získat i týmy, které se neprobojují ze dvou šestičlenných skupin až do finálového duelu. Utkání, které určí vítěze třetího ročníku Akademie Cupu o pohár Karla Poborského, odvysílá 19. června web fotbal.cz v přímém přenosu.

Kompletní program turnaje Akademie Cup o pohár Karla Poborského najdete v přiloženém dokumentu níže.

Účastníci turnaje:

Skupina ASkupina B
RFA Olomouckého krajeRFA Moravskoslezského kraje
RFA Kraje VysočinaRFA Jihomoravského kraje
RFA Jihočeského krajeRFA Plzeňského kraje
RFA Pardubického krajeRFA Ústeckého kraje
AC Sparta PrahaSK Slavia Praha
1. FC SlováckoRangers FC

převzato z www.fotbal.cz