Dnes v Olomouci startuje 3. ročník Akademie Cupu

Před dvěma týdny si v Olomouci zahrála seniorská reprezentace, teď se na Hané představí největší talenti českého fotbalu do 15 let. V pondělí 17. června začíná Akademie Cup o pohár Karla Poborského – turnaj všech osmi Regionálních fotbalových akademií (RFA) a čtveřice pozvaných celků.

Výběry RFA i pozvaní hosté 1. FC Slovácko, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a skotští Glasgow Rangers se sjeli do Olomouce už v neděli v podvečer. Akademie Cup o pohár Karla Poborského tady vypukne v pondělí ráno.

Dvě úvodní z celkem dvanácti klání toho dne obstarají od 9:30 souběžně hrané zápasy 1.FC Slovácko – RFA Olomouckého kraje a AC Sparta Praha – RFA Kraje Vysočina. V olomouckém Řepčíně je budou sledovat i zástupci Fotbalové asociace České republiky včetně vedoucího Úseku talentované mládeže a tváře turnaje Karla Poborského.

„Těším se na to, jak si hráči povedou, protože spoustu z nich jsem za ty dva roky poznal osobně. Uvidíme, kam se posunuli a i ta konfrontace s týmy mimo projekt Regionálních fotbalových akademií je zajímavá,“ vyhlíží Karel Poborský turnaj, který uzavírá dvouletý cyklus hráčů v RFA.

Letošní Akademie Cup nebude jen o výkonech na fotbalových hřištích. Fotbalová asociace České republiky prostřednictvím finanční sbírky na internetu pomůže lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám.

Sbírka probíhá na serveru Darujme.cz, kde každý může přispět předvolenou sumou 100 Kč, 500 Kč a 1000 Kč nebo libovolnou částkou buď jednorázově, nebo také v měsíčních intervalech.

Chci finančně přispět

„Je pro nás velkým potěšením, že můžeme přispět na dobrou věc. My dospělí už si svou roli ve společnosti uvědomujeme, ale je důležité, aby i patnáctiletí kluci, kteří budou hrát, pochopili, že svět je mnohem složitější a není jen o fotbale,“ dodává Karel Poborský.

Kompletní program turnaje Akademie Cup o pohár Karla Poborského najdete v přiloženém dokumentu níže. 

Účastníci turnaje:

Skupina ASkupina B
RFA Olomouckého krajeRFA Moravskoslezského kraje
RFA Kraje VysočinaRFA Jihomoravského kraje
RFA Jihočeského krajeRFA Plzeňského kraje
RFA Pardubického krajeRFA Ústeckého kraje
AC Sparta PrahaSK Slavia Praha
1. FC SlováckoRangers FC