Ohlédnutí za turnajem Akademie Cup 2019

Naše U15 se ve dnech 17-19. června zúčastnila akademického turnaje Akademie Cup v Olomouci, kde ve šestičlenné skupině postupně utkali s Glasgow Rangers, Slavií Praha, Ústeckou, Plzeňskou a Jihomoravskou regionální akademií.

Celou dobu turnaje jsme se prezentovali výbornými výkony a nakonec vybojovali 12 bodů, stejně jako týmy Slavie a Rangers. Bohužel ve výsledném součtu, to zásluhou celkového skóre na finále nestačilo.” řekl hlavní trenér Robert Blaško.

Letošní Akademie Cup byl spjat se snahou pomáhat lidem s Downovým syndromem. Před i během turnaje probíhala finanční sbírka směřující k finanční podpoře spolku Úsměvy, který pomáhá lidem s Downovým syndromem a jejich rodinám. Celková částka, která byla vybírána mezi organizátory a účastníky, se vyšplhala na 20 000 korun.

 ” Že vše není jen o fotbale navíc ukázali kluci, když  přispěli na tuto charitativní akci. My jako realizační tým jsme se složili, ale naši kluci vybrali také zajímavou částku, před tím smekáme. Takže jsme se velmi důstojně rozloučili nejen po sportovní, ale i lidské stránce a završili tak dvouletý akademický cyklus. Snad jsme kluky ve všech pozitivních směrech posunuli, ovlivnili….
Na závěr bych chtěl poděkovat všem partnerským klubům za spolupráci, a klukům za výbornou  reprezentaci Moravskoslezského Kraje ” dodal Robert Blaško.