Psychická stránka i trendy světového fotbalu. Trenéři RFA absolvovali další seminář

Trenéři Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky se ve čtvrtek 12. září sjeli na seminář do Pardubic, který se věnoval psychologii, tréninkovým náplním, trendům světového fotbalu a uzavřeli ho praktické ukázky na hřišti.

Semináře se zúčastnili trenéři ze všech Regionálních fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky, kteří se zapojovali hned při teoretické části.

„Chtěla jsem, aby trenéři svým způsobem nahlédli i sami na sebe. Jejich zrcadlo se totiž pak odráží v hráčích, které vychovávají. A když jsme se pak bavili o tom, jaké hráče chtějí vychovávat, vlastnosti se shodovaly s těmi, které by oni sami měli mít,“ poukázala psycholožka RFA Marta Boučková na samostatnost, soutěživost, sebevědomí, kreativitu, odvahu a další atributy.

Na semináři v Pardubicích se dostalo také na nově zavedené jednotné kondiční testy, periodizační model a Antonín Plachý s Vernerem Ličkou z Trenérsko-metodického úseku FAČR se věnovali tréninkovým metodám a trendům světového fotbalu s ukázkami z minulého ročníku Champions League.

„Je dobře, že se takto scházíme. Považuji to za důležitou podmínku toho, abychom šli všichni stejným směrem, stejně komunikovali a předávali stejné informace hráčům,“ hodnotil šéftrenér RFA Plzeňského a Karlovarského kraje Jan Kovář.

Sám si pochvaloval účast zmíněných odborníků Antonína Plachého a Vernera Ličky, kteří kromě teoretických přednášek vedli také odpolední herní praxi v tréninkovém centru v Ohrazenicích. „Oni neustále dávají podněty a nutí trenéry přemýšlet nad problematickými oblastmi. Vítám, že se snaží přenést obvyklosti moderního světového fotbalu k nám do akademií,“ podotkl Jan Kovář.