Seminář trenérů v Nymburku

Na každoročním semináři trenérů mládeže v Nymburku měla zastoupení i naše akademie. Na seminář, který pořádá Fotbalová asociace České republiky koncem listopadu se letos sjelo do Sportovního centra Nymburk během tří dnů celkem na 450 trenérů z celé České republiky.

Kromě tematicky různě zaměřených přednášek, od kritérií pro licencování klubů pracujících s talentovanou mládeží, až po trendy světového fotbalu, byly k vidění také praktické ukázky tréninků pod vedením reprezentačních trenérů.

Seminář byl rozdělen do tří dnů. Ten úvodní byl věnován trenérům přípravek a žákovských kategorií, druhý den byl zaměřen na kategorie dorostů a v závěru se dostalo na interní vzdělávání Grassroots trenérů mládeže (GTM) a šéftrenérů Regionálních fotbalových akademií (RFA), kteří pracují v jednotlivých regionech.

„Jezdím sem hrozně rád, protože se setkávám s bývalými spoluhráči, kteří jsou nyní mými trenérskými kolegy. Myslím si, že takový seminář je pro každého přínosný, protože se dozvíme aktuality k trenérské činnosti, můžeme si vyměnit názory s žákovskými i dorosteneckými kouči a každá taková zkušenost je pro trenéra výborná,“ hodnotil Kamil Papuga z RFA Moravskoslezského kraje.

K vidění byly také praktické ukázky cvičení na rozvoj obratnosti, běžeckých dovedností, rozvoj síly i ukázky herních tréninků.

videa i materiály můžete najít na stránkách www.fotbal.cz
https://trenink.fotbal.cz/do-nymburku-se-na-tridenni-seminar-sjely-stovky-treneru-z-cele-zeme/a11677