Královéhradecká akademie slavnostně zahájila svou činnost

Královéhradecká akademie slavnostně zahájila svou činnost

Aleš Roll
02.09.2021
FAČR
Hradec Kr.

Regionální fotbalová akademie Královéhradeckého kraje (RFA) oficiálně zahájila svou činnost. Slavnostní zahájení proběhlo na Základní škole Sever v Hradci Králové. Jde už o devátou regionální akademii.

Regionální fotbalové akademie Fotbalové asociace České republiky (RFA) přivítaly do rodiny dalšího člena. Memorandum o vzniku RFA Královéhradeckého kraje bylo podepsáno již v květnu, s novým školním rokem byla akademie oficiálně spuštěna.

„Pro nás to znamená splnění našich snů, dlouhodobě jsme se zavázali, že bychom chtěli mít v každém kraji jednu regionální akademii. Teď se nám podařilo otevřít další, a to v Hradci Králové. Jsem za to nesmírně rád, protože Hradec a celý kraj disponoval vždy dobrou mládeží. Přeju této nové akademii do jejího fungování hodně štěstí,“ uvedl při slavnostním otevření Karel Poborský, ředitel Oddělení elitní mládeže FAČR.

Oficiální otevření královéhradecké akademie proběhlo v areálu Základní školy Sever v Hradci Králové. Právě na této škole se budou mladí akademici vzdělávat a také sportovat. Denní režim mladých talentovaných hráčů v regionálních akademiích se z poloviny odehrává vždy na základních školách. Tam mají zajištěno i stravování, škola je napojena také na internát, kde jsou mladí akademici ubytovaní.

„Ředitel této školy nám vyšel maximálně vstříc. Máme internát, máme zajištěné stravování. Podmínky kolem sportovišť a školy jsou celkově vynikající. Máme kvalitní realizační tým. Královéhradecká je připravena jako všechny ostatní, splnila všechny požadavky,“ dodal Poborský, vedoucí Úseku akademií FAČR.

Na provozu regionálních fotbalových akademií se podílejí tři klíčové subjekty, kromě Fotbalové asociace České republiky je to ještě kraj a město. V případě již deváté RFA je to tedy město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.

Slavnostního otevření RFA Královéhradeckého kraje se zúčastnili kromě šéfa akademií Karla Poborského také Václav Andrejs, člen Výkonného výboru FAČR, primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek či náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Arnošt Štěpánek.

Součástí programu byla také vzorová tréninková jednotka nových hráčů fotbalové akademie kategorie U14 pod vedením jejich trenérů.

Přehled všech akademií FAČR:

RFA Plzeňského a Karlovarského kraje (Plzeň)

RFA Ústeckého kraje (Teplice)

RFA Jihočeského kraje (České Budějovice)

RFA Kraje Vysočina (Jihlava)

RFA Pardubického kraje (Pardubice)

RFA Jihomoravského kraje (Brno)

RFA Olomouckého kraje (Olomouc)

RFA Moravskoslezského kraje (Ostrava a Karviná)

RFA Královehradeckého kraje (Hradec Králové)

mapa_FACR_.jpg

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS