Řekli o RFA

.

blab7359.jpg

„Projekt RFA je dlouhodobý, určité výsledky však jsou patrné již nyní – naši první absolventi atakují hranici seniorského fotbalu a ti nejlepší získali profesionální kontrakty. Někteří naši hráči prosadili také do juniorských reprezentačních výběrů. Věřím, že se nám podaří vychovat budoucí úspěšné generace českých fotbalových reprezentantů." Karel Poborský, vedoucí Úseku akademií Fotbalové asociace České republiky.

plaga.jpg

„Jsem velice rád, že Fotbalová asociace České republiky v projektu fotbalových akademií klade velký důraz na vzdělávání trenérů a šíření jednotné moderní metodiky s větším důrazem na všestranný rozvoj osobnosti. Velmi vítám rovněž zapojení odborníků sportovních věd. Zásadní je podle mého názoru také podmínka, že talentovaní fotbalisté, kteří jsou zařazeni do akademií, musí dosahovat uspokojivých výsledků v závěru jejich studia na základní škole. Za krok vpřed považuji také provázanost akademií s fotbalovým klubem, což je pro týmové sporty typické a navazuje to na systém soutěží."Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

hornicek.jpg

„Regionální fotbalová akademie mi toho dala rozhodně podstatně víc, než vzala. Působení v ní hodnotím maximálně pozitivně. Vnímám to tak, že jsem se zlepšil v mnoha fotbalových oblastech. Moc rád vzpomínám i na společný turnaj akademií o pohár Karla Poborského, který jsme hráli v Českých Budějovicích. To byl skvělý zážitek."Lukáš Horníček, absolvent Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje a brankář portugalského SC Braga.

Přátelské utkání proti Vítkovicím

Přátelské utkání proti Vítkovicím

13.01.2022
Brno

V úterý 11.1.2022 sehrála naše akademie první utkání v novém roce.

RFA JMK - Vítkovice 3:2 (2:0) Branky: Klíma 2, Ivičič

V tréninkovém centru jsme se utkali se silným týmem MFK Vítkovice, který dokázal porazit Sigmu Olomouc, Slovácko, Pardubice nebo Zlín.

Do utkání jsme vstoupili rozpačitě a soupeř si jako první vypracoval dvě vyložené šance, které však skvělý brankář Kostelný zlikvidoval. Od 15min. jsme už přebrali otěže hry a šance se množily na kopačkách našich hráčů. Do vedení jsme šli po výborně sehrané standartní situaci, kdy zahrávající Mička posadil míč přesně na hlavu stopera Ivičiče. 19.min.

Ve 24.min. zvýšil Klíma na 2:0, když zužitkoval přesný pas Křivánka a tváří v tvář chladnokrevně šanci proměnil. Další příležitosti zůstaly nevyužity a do poločasové přestávky šly týmy za stavu 2:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a ve 43.min. zvyšoval opět Klíma už na 3:0. Po dlouhém pasu od Bočka si míč stehnem přebral směrem k brance a prostřelil hostujícího brankáře podruhé. Soupeř na tento nepříznivý stav zareagoval zvýšeným důrazem a aktivitou. Během několika minut si vypracoval dobré příležitosti, ty však zlikvidoval opět náš brankář, v poločase střídající, Jelínek. Krátký byl až na pokutový kop, který byl nařízen za faul na pronikajícího hráče Vítkovic, v 50.min. snížil soupeř na 3:1.

Hra se nadále přelévala na obě strany a tempo utkání nepolevovalo. V 69.min. se podařilo Vítkovicím snížit na 3:2, po závaru před brankou doslova míč dotlačili za brankovou čáru.

Závěr utkání jsme zvládli na výbornou a soupeře už do dalších šancí nepustili. Náš tým si tak po výhře 3:2 nad Tempem Praha, připsal další cenný skalp proti výborně hrajícímu soupeři s Vítkovic.

IMG-20220111-WA0003.jpg

IMG-20220111-WA0004.jpg

IMG-20220111-WA0006.jpg

IMG-20220111-WA0008.jpg„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí RFA FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS