Základní informace

Fotbalová asociace České republiky, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Nadační fondy FAČR společně podporují projekt, který je zaměřen na rozvoj fotbalově talentovaných hráčů v mládežnických kategoriích 14 a 15 let.

Regionální fotbalové akademie Fotbalové asociace České republiky jsou určeny až pro 25 hráčů v tomto věku, a mohou pojmout maximálně 50 hráčů. Z hlediska základní školní docházky jsou určeny pro žáky 7., 8. a 9. tříd.

Momentálně úspěšně funguje devět RFA v devíti krajích (se sídly v Pardubicích, Ostravě, Karviné, Plzni, Brnu, Olomouci, Jihlavě, Českých Budějovicích, Teplicích ). Cílem FAČR je mít akademii v každém kraji. Od září 2021 bude otevřena regionální akademie v Královehradeckém kraji se sídlem v Hradci Králové .

Hlavním záměrem projektu, který vznikl v roce 2015, je centralizace talentů a vytvoření nadstandardních výchovně vzdělávacích podmínek pro pohybově nadané hráče s cílem optimalizovat sportovní, společenský a osobnostní rozvoj každého jedince. Dílčím cílem Regionálních fotbalových akademií je zvýšení konkurenceschopnosti na mezinárodní úrovni v mládežnických reprezentačních kategoriích a zvýšení procentuálního zastoupení hráčů z akademií v mládežnických reprezentacích.

Logo RFA ke stažení
(kliknutím na logo zahájíte stahování .ZIP souboru s logem RFA v křivkách)

FACR_logo_Akademie_RGB_web_čtverec.jpg


Rozcestník

Základní informace Vedení akademií Výběr hráčů Tréninkový proces
Organizační struktura Finance Technické vybavení Stravování
Řekli o akademiích Seriál Lidé z RFA Jednotlivé akademie Důležité kontakty

mapa_FACR_.jpg

„Akademie nastavují trend výchovy fotbalové mládeže u nás.“

Karel Poborský, vedoucí Úseku mládeže FAČR

Více o akademiích

Partneři

Puma FTVS UK Středisko praktické psychologie s.r.o. XPS